GF-Shop.top
Универсальное зарядное устройство
200 грн

Автор Тема: Какой нож выбрать для выживания  (Прочитано 29728 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Евгений1988

  • Рекрут
  • Сообщений: 2
  • Карма: +0/-0
    • Медали
  • Зброя: Beretta 690 Field I
  • Звідки: Харьков
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #30 : Понедельник, 14 Август 2017, 12:29 »
Добрый день форумчане, думаю взять себе для походов GrandWay 2694 ACWP, так как бюджет ограничен, приходится выбирать из китайских...  :028:

Если знаете вариант получше, примерно за ту же цену, подскажите пожалуйста.  :-\
« Последнее редактирование: Вторник, 22 Август 2017, 22:36 от Monolit »


Оффлайн egor-kagor

  • Старший Сержант
  • *
  • Сообщений: 139
  • Карма: +9/-0
    • Медали
  • Зброя: KO FOG 50ml
  • Звідки: Каменское
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #31 : Среда, 13 Сентябрь 2017, 13:38 »
Ножи Mora  могу порекомендовать.Моделей много,цена доступная,сталь однозначно лучше грандвеевской.

Оффлайн фёдоров

  • Майор
  • *
  • Сообщений: 1684
  • Карма: +118/-1
    • Медали
  • Зброя: МР-654К
  • Звідки: Украина,Днепр
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #32 : Пятница, 15 Сентябрь 2017, 22:55 »
Нож это хорошо, но пила, ножницы и шовный материал с прочей медициной тоже могут пригодиться-

Оффлайн Kampfer

  • Капітан
  • *
  • Сообщений: 1126
  • Карма: +76/-0
  • За помощь в наведении порядка на форуме
    • Медали
  • Зброя: PFEFFER KO FOG
  • Звідки: Україна, захід
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #33 : Суббота, 16 Сентябрь 2017, 16:56 »
Один мой товарищ, "лесной человек", как я его называю, на вопрос о самом лучшем инструменте под выживальческие задачи ответил, что лучшим инструментом является такой, который выполняет поставленные задачи и который не жалко потерять, т.е. недорогой или дешёвый. Нож у него был вообще базарный нонейм, типа лучшее из дешёвого. Даже не Mora. :)

Оффлайн Monolit

  • Модератор
  • Полковник
  • *****
  • Сообщений: 2803
  • Карма: +189/-2
  • Награждается пользователь, проявляющий заботу о популярности и развитии форума Награждается пользователь, регулярно размещающий уникальные обзоры оружия За помощь в наведении порядка на форуме Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области огнестрельного оружия. За неизменно вежливое общение с собеседниками Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области травматического оружия
    • Медали
  • Зброя: Ata Arms Venza 12к, Зауер С303(.300winmag), ПМ, Хатсан Ескорт 12к, АКМ, Savage 64 FV
  • Звідки: Карпати
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #34 : Понедельник, 18 Сентябрь 2017, 21:56 »
бак вангуард или бак 119


Оффлайн egor-kagor

  • Старший Сержант
  • *
  • Сообщений: 139
  • Карма: +9/-0
    • Медали
  • Зброя: KO FOG 50ml
  • Звідки: Каменское
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #35 : Среда, 20 Сентябрь 2017, 10:28 »
Нож это хорошо, но пила, ножницы и шовный материал с прочей медициной тоже могут пригодиться
Да много чего может пригодиться.Не будешь же все время рюкзак с собой таскать.А нож как бы всегда "при теле"! :D
"Ноу нейм" все же нежелателен совсем :(

Оффлайн O.Phesun

  • Старший Солдат
  • *
  • Сообщений: 47
  • Карма: +3/-1
    • Медали
  • Зброя: Нож
  • Звідки: Украина, Киев
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #36 : Вторник, 26 Сентябрь 2017, 09:30 »
нож с гардой для выживания не нужен вообще, она только мешает. Нож с гардой вообще по моему ни для чего не нужен в современных условиях, кроме войны. Да и на войне она только мешает, судя по отзывам атошников.
« Последнее редактирование: Вторник, 26 Сентябрь 2017, 09:33 от O.Phesun »

Оффлайн Шевченко

  • Штаб-сержант
  • *
  • Сообщений: 305
  • Карма: +27/-0
    • Медали
  • Зброя: гладкоствольное
  • Звідки: Бровары
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #37 : Вторник, 26 Сентябрь 2017, 10:40 »
нож с гардой для выживания не нужен вообще, она только мешает. 
Это может утверждать только тот, кто не бывал  в сложных походных условиях, кто не резал мокрыми обмерзающими руками, кто не разделывал дичь руками в крови и и жире и пр...
бак вангуард или бак 119
Только не эти (безусловно отличные  ножи). Считаю, что нож должен быть с прямыми спусками.

Оффлайн O.Phesun

  • Старший Солдат
  • *
  • Сообщений: 47
  • Карма: +3/-1
    • Медали
  • Зброя: Нож
  • Звідки: Украина, Киев
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #38 : Вторник, 26 Сентябрь 2017, 11:30 »
кто не резал мокрыми обмерзающими руками, кто не разделывал дичь руками в крови и и жире и пр...

для всего выше перечисленного достаточно иметь на ноже удобную подпальцевую выямку и шероховатую рукоять. При разделке дичи гарда мешает гораздо больше чем помогает держать хват   Как и почти при любых режущих работах.

Оффлайн шульга

  • Солдат
  • *
  • Сообщений: 12
  • Карма: +3/-9
    • Медали
  • Звідки: Украина
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #39 : Среда, 25 Октябрь 2017, 14:01 »
Мне сложно понять - где в условиях Украины, к примеру, может понадобиться нож для выживания...

Теперь о своём.
Имея 40-летний стаж активного охотника, вполне управляюсь чем-нибудь ПУУККО-образным (фабричным или "самопальным").  Причём небольшого размера.  Порядка 8-10 раз приходилось добирать кабанчиков-подранков ножом.  Работает нормально.
А чаще  -  Опинель №9 или Викторинокс-форест.  Любым из этих складничков быстро и качественно разбирается до товарных кучек и косуля и кабанчик.

Естественно, я понимаю  -  есть большие любители холодняка и у них на все случаи жизни свой клинок.  Таких  -  только приветствую!

Оффлайн egor-kagor

  • Старший Сержант
  • *
  • Сообщений: 139
  • Карма: +9/-0
    • Медали
  • Зброя: KO FOG 50ml
  • Звідки: Каменское
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #40 : Среда, 25 Октябрь 2017, 14:13 »
+100 с одним крошечным минусом:хлопотное дело вычищать складник от жира,застывшей крови,мяса и т.п. :(

Оффлайн Monolit

  • Модератор
  • Полковник
  • *****
  • Сообщений: 2803
  • Карма: +189/-2
  • Награждается пользователь, проявляющий заботу о популярности и развитии форума Награждается пользователь, регулярно размещающий уникальные обзоры оружия За помощь в наведении порядка на форуме Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области огнестрельного оружия. За неизменно вежливое общение с собеседниками Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области травматического оружия
    • Медали
  • Зброя: Ata Arms Venza 12к, Зауер С303(.300winmag), ПМ, Хатсан Ескорт 12к, АКМ, Savage 64 FV
  • Звідки: Карпати
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #41 : Четверг, 02 Ноябрь 2017, 21:43 »
Victorinox Hunter Pro. Рассматриваю как ЕДЦ благодаря очень удобному поясному чехлу. Кстати, за несколько лет усиленых нагрузок (олень, кабан, консервы открывал) не потерял внешнего вида. И чехол живой - велкро как новая. Если складень, то викторинокс!



Оффлайн Ф021

  • Майстер-сержант
  • *
  • Сообщений: 460
  • Карма: +2/-0
    • Медали
  • Зброя: Старий, іржавий ножик, старюща трьохлінійка та двостволка ТОЗ випуску кінця 40-х років
  • Звідки: Україна, село
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #42 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 00:52 »
нож с гардой для выживания не нужен вообще, она только мешает. Нож с гардой вообще по моему ни для чего не нужен в современных условиях, кроме войны. Да и на войне она только мешает, судя по отзывам атошников.
Зустрічав подібні теми на форумі мисливців, на якому мене забанили. Не знаю як про виживання, "виживав у джунглях" дуже рідко :), колись, пам’ятаю пішов у мандри, ще до школи, із ранку, до ночі, ну, звичайно матір ґвалт, вся фігня, але не про це, пішов у лісок, посадками, полями, взяв там сала трохи, так ножик у мене був складний, правда зламався, не у тому "поході", а просто потім.

Десь років із десять, використовую по господарству (живу у селі) і взагалі ножик, типу солдатський, клинок приблизно 20 см, гарда, і товстенький, то скажу так:

1) Захист для рук — обов’язковий! Якби не той захист, Я б не раз і не два порізався, бувало таке шо і захист не допомагав, рука злітала... Ну може у мене руки слабкі :), але сам факт. Який ідіот буде брати ножик для виживання без захисту, Я не знаю, але його дуже легко можна зробити самому — ізолента, шнурок у поміч! Тушки кабанів не розбирав, допомагав у дитинстві тушки дом. свиней розбирати, слава богу зара не тримаємо... Але тоді у мене ножика не було того, тільки от там розбирали ще більшими ножами ніж мій теперішній. Часто розбирав тушки курей і індиків, бували і моїм ножиком солдатським, нормально все, коли потрібно ретельно — береш за обух і розбираєш, гарда не сильно заважає.

2) Ножик НЕ повинен бути короткий і дуже легкий! Воно то і прикольно, зручніше картоплю чистити, тільки от кілочки такі, дебельненькі, Ви задовбитеся загострювати тим ножиком, про рубання товстеньких гілок, взагалі мовчу... Та і буряки чистити 20см клинком легко, і гарбузи рубати. А якщо потрібно, то і картоплю можна почистити, чистив сто раз, малим зручніше, але якщо лінь шукати, то і 20-вим клинком можна, гарда не заважає особливо, просто беретеся рукою за обух і чистите картоплю чи яблука на салат, наприклад.

3)Ножик НЕ повинен бути супер гострим — Ви ним на... пальці повідрізаєте собі. Потрібно гостренький, але не дуже! Такий щоб Ви його могли взяти рукою (клинок) і трішки придавити, й при цьому не врізатися.

4) Краще такий щоб не сильно ржавів, бо мій поржавів нафік :/

5) Ручка краще не повністю циліндрична, у мене був такий колись, мені не дуже сподобався, його просто важче тримати нормально, але якщо у Вас у руках сили достобіса, то можна і циліндр :) Не гладеньку — брав колись із гладенькою ручною, не сподобалось, воно слизьке буде.

6) Форма клинка — типу цього "Боуі", кращої Я не зустрічав, хоча Я тільки такий по факту її і використовував, але все ж таки, оті криві "кукрі" — то пічалька якась, можливо для джунглів і нормально, але мені воно не доходить...

Коротше, ніж для виживання повинен бути, приблизно таким, на мій погляд:



І не потрібно парити собі мізки, приблизно такої форми та розмірів ножик, може виконувати ВСЕ що в принципі може виконувати ножик.
Звичайний, солдатський ножик, також прекрасно підійде для виживання на природі, проблема у тому, що на такі ножики потрібна ліцензія.
« Последнее редактирование: Среда, 08 Ноябрь 2017, 01:07 от Ф021 »

Оффлайн O.Phesun

  • Старший Солдат
  • *
  • Сообщений: 47
  • Карма: +3/-1
    • Медали
  • Зброя: Нож
  • Звідки: Украина, Киев
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #43 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 09:34 »
Еге, тільки от після того, як виживеш з таким ножиком, вийдеш до людей і тебе стріне патруль на шляху до хати, то якщо не посадять на пару років , штраф впаяють такий, що й не захочеш з лісу вилазить.

Ф021, можете розказать хоч пару прикладів, як вам гарда спасла руки?

Оффлайн egor-kagor

  • Старший Сержант
  • *
  • Сообщений: 139
  • Карма: +9/-0
    • Медали
  • Зброя: KO FOG 50ml
  • Звідки: Каменское
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #44 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 10:29 »
Victorinox-"Звичайний, солдатський ножик": ни капельки не похож на вышеуказанный,а полмира пользуется :)

Оффлайн Ф021

  • Майстер-сержант
  • *
  • Сообщений: 460
  • Карма: +2/-0
    • Медали
  • Зброя: Старий, іржавий ножик, старюща трьохлінійка та двостволка ТОЗ випуску кінця 40-х років
  • Звідки: Україна, село
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #45 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 11:24 »
Причём небольшого размера.  Порядка 8-10 раз приходилось добирать кабанчиков-подранков ножом.  Работает нормально.
А чаще  -  Опинель №9 или Викторинокс-форест.
А як Ви того кабанчика коротким ножем кололи!? Це брєд якийсь.
Еге, тільки от після того, як виживеш з таким ножиком, вийдеш до людей і тебе стріне патруль на шляху до хати, то якщо не посадять на пару років , штраф впаяють такий, що й не захочеш з лісу вилазить.
Ф021, можете розказать хоч пару прикладів, як вам гарда спасла руки?
Еге, якщо патруль із таким ножик зустріне, і з не зареєстрованим, то і виживати не захочеться :( І це ще одна причина, чого хочу дістати дозвіл на бєрданича, бо ножик жаль закидати, воно уже як талісман :(

Копав ямку під Дубком для пересадки, у ліску то було, а дубок посеред двору хотів посадити, зверху дощ, і Я рукою як фігонув, гарда не допомогла, якби її не було — писець. І сто разів дряпав руки об гострий кутик клинка біля гарди, воно все одна зачіпається, все одно забудеш — схопишся за нього, тощо, навіть якщо захист нормальний, як у мого ножика, поки не заокруглив той кутик точилком.
До речі дуб засох той :(, взагалі із десь 30 дубів які Я посадив у дворі і біля двору, тільки штук 6-7 прийнялося, Я в основному їх в лісі викопував, і додому таскав.
Люблю дерева всілякі, думаю ось Іву посадити (Вербу) посеред двору, але моя рідня не дуже то розділяє хД, все одно посаджу :)
Victorinox-"Звичайний, солдатський ножик": ни капельки не похож на вышеуказанный,а полмира пользуется :)
То не звичайний солдатський ножик, то Швейцарський солдатський ножик, де вони із тим ножиком виживали? На дачі, де стоять Сонячні Електростанції і газон під лінійку роботи стрижуть хД?
Я гадаю якщо покласти отой Швейцарський мультитул, і ножик із картинки мого повідомлення перед якимось середньостатистичним аборигеном африканським, який у тій Природі не виживає, літом на канікулах, а живе! То який він (вона) вибере хД? Ну, відповідь очевидна, думаю...

Факт такий, що малим і нормальним ножем, може робити ті самі речі, але нормальний  ножик може непогано впоратися із задачами маленького, на природі,  а маленький — не впорається із задачами нормального.
« Последнее редактирование: Среда, 08 Ноябрь 2017, 11:32 от Ф021 »

Оффлайн O.Phesun

  • Старший Солдат
  • *
  • Сообщений: 47
  • Карма: +3/-1
    • Медали
  • Зброя: Нож
  • Звідки: Украина, Киев
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #46 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 14:16 »

Копав ямку під Дубком для пересадки, у ліску то було, а дубок посеред двору хотів посадити, зверху дощ, і Я рукою як фігонув, гарда не допомогла, якби її не було — писець.
До речі дуб засох той :(, взагалі із десь 30 дубів які Я посадив у дворі і біля двору, тільки штук 6-7 прийнялося,


Це да, ями копать треба ножем з гардою. Однозначно. Тільки дозвіл взять.
А от якщо гарду зрізать і лопатку купить для ям, то дозвіл не потрібен стане, бо ніж стане травмо-небезпезпечним і перестане бути хз).
Хороший ніж, якщо їм 7 дубків викопано, а він не затупився  і руки різав.
Не здивований, що дуби посохли. Зброєю дерева не саджають). Давня прикмета.

Оффлайн Ф021

  • Майстер-сержант
  • *
  • Сообщений: 460
  • Карма: +2/-0
    • Медали
  • Зброя: Старий, іржавий ножик, старюща трьохлінійка та двостволка ТОЗ випуску кінця 40-х років
  • Звідки: Україна, село
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #47 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 19:57 »
Це да, ями копать треба ножем з гардою. Однозначно. Тільки дозвіл взять.
А от якщо гарду зрізать і лопатку купить для ям, то дозвіл не потрібен стане, бо ніж стане травмо-небезпезпечним і перестане бути хз).
Хороший ніж, якщо їм 7 дубків викопано, а він не затупився  і руки різав.
Не здивований, що дуби посохли. Зброєю дерева не саджають). Давня прикмета.
Ну в такому дусі, на виживання можна брати не тільки лопатку, ще й сокиру, і бензопилу, і машину. А! Взагалі. Можна і параход цілий...
Я тільки пару дубків ножиком підкопував, один у ліску, і вдома, коли пересаджував бо додовбалися із своїми деревами, кажуть дуб твій буде затіняти :(, тамички, із району приїхали знайомі... Лопаткою коріння можна сильно пошкодити, або доведеться копати ямку метр-на-метр, Я такі часто рив. Якщо земля мокра, то краще ножик підрити обережно, уже у кінці, або чимось маленьким.

Факт такий, щоб без гарди то не то, втома + погодні умови + їдучий случай, і рука злетить як "нєфіг дєлать". Це Я перевірив на своєму досвіді, тому як хочете звичайно, але Я тепер ножі без виступів, або краще нормальної гарди — то тільки для кухні, працювати без навантажень.

Гарду зрізати, то можна і на статтю Кримінального Кодексу втрапити — виготовлення холодної зброї без ліцензії на то, покрутіше ніж навіть носіння буде, наскільки Я знаю. У прикмети не дуже вірю, і не особливо цікавлюсь забобонами.
« Последнее редактирование: Среда, 08 Ноябрь 2017, 20:05 от Ф021 »

Оффлайн Monolit

  • Модератор
  • Полковник
  • *****
  • Сообщений: 2803
  • Карма: +189/-2
  • Награждается пользователь, проявляющий заботу о популярности и развитии форума Награждается пользователь, регулярно размещающий уникальные обзоры оружия За помощь в наведении порядка на форуме Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области огнестрельного оружия. За неизменно вежливое общение с собеседниками Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области травматического оружия
    • Медали
  • Зброя: Ata Arms Venza 12к, Зауер С303(.300winmag), ПМ, Хатсан Ескорт 12к, АКМ, Savage 64 FV
  • Звідки: Карпати
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #48 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 20:20 »


Гарду зрізати, то можна і на статтю Кримінального Кодексу втрапити — виготовлення холодної зброї без ліцензії на то, покрутіше ніж навіть носіння буде, наскільки Я знаю. У прикмети не дуже вірю, і не особливо цікавлюсь забобонами.

Ну якщо ви гарду зріжете, то ніж перестане бути холодною зброєю.  Гляньте, що рекомендує оф. виробник заготовки:


Оффлайн Ф021

  • Майстер-сержант
  • *
  • Сообщений: 460
  • Карма: +2/-0
    • Медали
  • Зброя: Старий, іржавий ножик, старюща трьохлінійка та двостволка ТОЗ випуску кінця 40-х років
  • Звідки: Україна, село
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #49 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 21:15 »
Ну якщо ви гарду зріжете, то ніж перестане бути холодною зброєю.  Гляньте, що рекомендує оф. виробник заготовки:
Ой, не знаю, не знаю, зрізати гарду на солдатському ножику із клинком 20см, обухом у пів-сантиметра, без серійника, є сенс? Та і паскудити ножик не хочу. Й у мене не такий як на вашій картинці, у мене типу "Рікон Скоут", правда "покоцаний" трішко. Шось таке:

« Последнее редактирование: Среда, 08 Ноябрь 2017, 21:21 от Ф021 »

Оффлайн Monolit

  • Модератор
  • Полковник
  • *****
  • Сообщений: 2803
  • Карма: +189/-2
  • Награждается пользователь, проявляющий заботу о популярности и развитии форума Награждается пользователь, регулярно размещающий уникальные обзоры оружия За помощь в наведении порядка на форуме Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области огнестрельного оружия. За неизменно вежливое общение с собеседниками Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области травматического оружия
    • Медали
  • Зброя: Ata Arms Venza 12к, Зауер С303(.300winmag), ПМ, Хатсан Ескорт 12к, АКМ, Savage 64 FV
  • Звідки: Карпати
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #50 : Среда, 08 Ноябрь 2017, 22:01 »
А я з китайського ножа викинув його рідний клинок, а новий виготовив (майстер) з 95х18 по ескізу багнета М9. Та й гарду на титанову замінив. Боуі таки самий підхожий для ножа виживання. Ще й 10 м паракорду на ножни намотав.)










До речі, методика визначення холодної зброї виносить окремим пунктом ножі виживання (всю методику можна почитати тут, особливо п.3 http://www.gunforum.com.ua/index.php/topic,30823.0.html )

Додаток № 5. НОЖІ ДЛЯ ВИЖИВАННЯ

1. Дані техніко-криміналістичні вимоги розповсюджуються на ножі для виживання, котрі відносяться до мисливського та/або спеціального спорядження і використовуються як в умовах промислового або спортивного полювання (у якості мисливських ножів загального призначення), так і в тяжких похідних умовах, ман­дрівках та під час занять спортивним туризмом, у тому числі, його спеціальними видами - альпінізмом та водним туризмом.
1.1. Ножі для виживання є різновидом холодної клинкової зброї.
2. Основне призначення.
Ножі для виживання призначені для ураження цілі і виконання побутових та інших операцій у тяжких похідних умовах.
3. Ножі для виживання випускаються тільки одного виду:
– нескладані.
4. Необхідні елементи технічної забезпеченості (конструктивні особливості).
4.1. Ножі для виживання повинні складатися з клинка та руків’я, мати утик або обмежувач, які забезпечують міцне утримання ножа під час нанесення колючих ударів та безпечність застосування.
4.2. З'єднання клинка ножів для виживання з руків'ям повин­но бути щільним та міцним.
4.3. Ріжучі кромки клинка (леза) повинні бути гостро заточені. Допускаються спеціальні види заточки (наприклад, типу "бобровий зуб") як на усю довжину леза, так і на його частину, також одно- або дворядна пилка.
4.4. На поверхні клинка, на металевих та інших деталях ножа для виживання не припускається наявність дефектів, які зменшують міцність та безпечність його використання.
4.5. До комплекту ножів для виживання можуть входити додаткові предмети та приладдя як побутового (шило, консервовідкривач, компас і т. ін.), так і спеціального призначення (екстрактор; обтискувальне кільце; пилка для кості; приналежності для риболовлі; ніж для знімання шкіри; тятива; аптечка; сірники і т. ін., які розміщуються в порожнині руків’я або в чохлі чи піхвах ножа).
4.6. Відмінною конструктивною особливістю руків’я ножів для виживання є те, що воно при значній міцності як правило - порожнисте і зачиняється тильником за допомогою різьбового з’єднання. Така конструкція забезпе­чує компактне зберігання додаткових предметів та приладдя, а також можливість насаджування ножа на ратище (в цьому разі він прислу­говується у ролі наконечника списа).
4.7. Руків’я ножів для виживання повинні забезпечувати безпечність під час їх використання.
4.8. Ножі для виживання можуть мати рельєфні номер для реєстрації та клеймо виробника.
4.9. Допускається заточка обуху та його скосу від вістря на довжину до 2/3 клинка.

5. Технічні характеристики.
5.1. Цією Методикою встановлюються граничні мінімальні параметри клинків ножів для виживання (якщо інше не передбачено офіційно затвердженими нормативними та технічними документами діючими в Україні):
– довжина не менша за 90 мм;
– товщина обуху не менша за 2,6 мм;
– кут загострення леза – не більше як 40 град., кут загострення вістря - не більше як 70 град.
5.2. Міцність та пружність клинків і конструкції в цілому ножів для виживання визначається згідно вимог цієї Методики
« Последнее редактирование: Четверг, 09 Ноябрь 2017, 23:43 от Monolit »

Оффлайн O.Phesun

  • Старший Солдат
  • *
  • Сообщений: 47
  • Карма: +3/-1
    • Медали
  • Зброя: Нож
  • Звідки: Украина, Киев
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #51 : Четверг, 09 Ноябрь 2017, 06:26 »
Дивись п.п.1.1. Є хо. Береш в ліс, а патруль тягне в тюрму. Воно треба кому? У леуки нама ніякої гарди, а фіни чогось уже кілька століть їм користуються. І не хо,  і хоч дрова коли, хоч зубочистки стругай. І яму набагато зручніше копать ніж боуі , бо носик тупий. Ножі з гардою завжди робились як зброя, а не для виживання в лісі. Гарда придатна тільки для колющого удару, у всіх інших випадках вона заважає. Навіть в приведеному прикладі, якби гарди не було, автор просто копав би обережніше і все.
« Последнее редактирование: Четверг, 09 Ноябрь 2017, 06:41 от O.Phesun »

Оффлайн Monolit

  • Модератор
  • Полковник
  • *****
  • Сообщений: 2803
  • Карма: +189/-2
  • Награждается пользователь, проявляющий заботу о популярности и развитии форума Награждается пользователь, регулярно размещающий уникальные обзоры оружия За помощь в наведении порядка на форуме Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области огнестрельного оружия. За неизменно вежливое общение с собеседниками Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области травматического оружия
    • Медали
  • Зброя: Ata Arms Venza 12к, Зауер С303(.300winmag), ПМ, Хатсан Ескорт 12к, АКМ, Savage 64 FV
  • Звідки: Карпати
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #52 : Четверг, 09 Ноябрь 2017, 23:48 »
Ото йоп - зразу патруль в лісі! То не маямі))  Леуку,леуку... Не завжди копати, стругати.  А колоти ним як? Це ж ніж для виживання, а якщо вовк? Ми ж не в магдональдсі (де патруль), а в лісі (тема виживання).

Оффлайн O.Phesun

  • Старший Солдат
  • *
  • Сообщений: 47
  • Карма: +3/-1
    • Медали
  • Зброя: Нож
  • Звідки: Украина, Киев
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #53 : Пятница, 10 Ноябрь 2017, 07:20 »
Треба взять леуку, зрубать молоду берозку, обрубать гілля і один конець заточить. І гоняться за вовками стане легше ніж з коротенькою залізякою, хрестовина якою постійно чіпляється то за кущі,  то за штани й норовить витягти ножа з ножен й загубиться разом з клинком і ручкою в нетрях буйної лісової рослинності.
« Последнее редактирование: Пятница, 10 Ноябрь 2017, 07:24 от O.Phesun »

Оффлайн Ф021

  • Майстер-сержант
  • *
  • Сообщений: 460
  • Карма: +2/-0
    • Медали
  • Зброя: Старий, іржавий ножик, старюща трьохлінійка та двостволка ТОЗ випуску кінця 40-х років
  • Звідки: Україна, село
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #54 : Пятница, 10 Ноябрь 2017, 19:05 »
Дивись п.п.1.1. Є хо. Береш в ліс, а патруль тягне в тюрму. Воно треба кому? У леуки нама ніякої гарди, а фіни чогось уже кілька століть їм користуються. І не хо,  і хоч дрова коли, хоч зубочистки стругай. І яму набагато зручніше копать ніж боуі , бо носик тупий. Ножі з гардою завжди робились як зброя, а не для виживання в лісі. Гарда придатна тільки для колющого удару, у всіх інших випадках вона заважає. Навіть в приведеному прикладі, якби гарди не було, автор просто копав би обережніше і все.
Подивився на картинки Леуку моя відповідь — Ні.
Мачете і кукрі, та звичайний кинжал використовуються довше ніж мабуть всі леуку разом взяті, як інструменти життя та побуту на природі, та виживання, тільки от користувались тими леуку із дитинства люди мало не кожен день, і звичайно звикали до ножів і не різали пальці ними так часто...
Тип ножиків, один із яких зображений на картинці вище — то універсал, то стандарт виживання, воно піде будь-якому користувачеві, навіть тому який взяв ніж перший раз у руки і ним можна легко робити все, що можна тим леуку.

Гарда потрібна, попрацюйте, щоб рука втомилась, а тоді спробуйте щось ножиком покоцати, коротше без гарди/упорів нікуди, воно то може і нормально було, століття назад, фіну якомусь, який із пелюшок років із тими ножами, і жив у дрімучому лісі, але не жителю урбанізованого 21-го століття який легко може чикнути по пальцях собі, тим леуку, як Я мало не чикнув своїм ножиком, наприклад.
Треба взять леуку, зрубать молоду берозку, обрубать гілля і один конець заточить. І гоняться за вовками стане легше ніж з коротенькою залізякою, хрестовина якою постійно чіпляється то за кущі,  то за штани й норовить витягти ножа з ножен й загубиться разом з клинком і ручкою в нетрях буйної лісової рослинності.
Лазив по бур’янах вище мене, через які щоб пролізти потрібно було мачете якесь брати мабуть, по липах ціле літо лазив — гілки козам рубав ножиком, навпаки, гарда допомагала на дереві — ножик між гілки вставив, гардою зачепив, і воно не падає, а сам лізеш вище, можна і у дерево застромити. Та де Я тільки не лазив із моїм ножиком, приблизно за десяток років доки ніж зі мною, і ніфіга воно не зачіпається, хоч гарда нормальна. Ну не знаю, можливо Я просто звик до ножика із гардою.
« Последнее редактирование: Пятница, 10 Ноябрь 2017, 19:17 от Ф021 »

Оффлайн шульга

  • Солдат
  • *
  • Сообщений: 12
  • Карма: +3/-9
    • Медали
  • Звідки: Украина
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #55 : Среда, 27 Декабрь 2017, 20:36 »
А як Ви того кабанчика коротким ножем кололи!? Це брєд якийсь.

...брєд...
После ТАКОГО хамского выпада имею право на адекватный ответ.

Для недалёкого и слаборазвитого хама:
- колят кабанчика у вас за сараем;
- я чётко написал: "...приходилось добирать..."

И снова, для недалёкого и слаборазвитого хама:
- приличный по размерам кабанчик-подранок (весом кил от 70-80 и выше) - достреливается, поскольку добирание ножом может быть травмоопасным;
- то, что меньше (у нас в коллективе) - добирается ножом.

И тот зековский свинокол, который вы здесь выставили как эталон, при доборе нафиг НЕ нужен.  Им удобно в родном колхозе девок вечерами пугать, доставая его из сапога и показывая свою крутизну.

Подходите со спины к тушке, нагружаете правым коленом р-н подреберья, левой рукой - за ушко крепко и - вскрываете горлышко.
Я писал о финских пууккообразных...
Можно и Опинелем углеродистым - хорошо шерсть и шкуру проходит режущим движением.
Это общепринятая практика.
Я же - левша и делаю всё немножко иначе.
Хорошо получается коротким резким ударом клинка войти МЕЖДУ горловиной и хребтом (клинок - остриём наружу, к горловине) и, не меняя посыла, резким движением наружу вскрываете гортань.
 :) ...приношу свои извинения за столь натуральные подробности...  :)

Ну, а недалёкому и слаборазвитому хаму скажу так:

...бред - это сам факт вашего рождения.

Более в полемику с подобными вступать НЕ буду - ОБЕЩАЮ.

Пусть владельцы свиноколов разлекаются дальше БЕЗ меня  :D

Оффлайн mastak

  • Головний Сержант
  • *
  • Сообщений: 240
  • Карма: +9/-0
    • Медали
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #56 : Четверг, 28 Декабрь 2017, 01:04 »
Хорошо получается коротким резким ударом клинка войти МЕЖДУ горловиной и хребтом (клинок - остриём наружу, к горловине) и, не меняя посыла, резким движением наружу вскрываете гортань.
При этом клинок держится горизонтально, от такого удара тяжело защитится...


Оффлайн Вячеслав_В

  • Старший Сержант
  • *
  • Сообщений: 148
  • Карма: +7/-0
    • Медали
  • Зброя: Флобер
  • Звідки: Україна, Кам"янське
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #58 : Пятница, 29 Декабрь 2017, 20:56 »
Ну как-бы для выживания - пустотелую рукоять и туда крючков и лески рыболовной. А сама рукоять обматывается паракордом (2-3 метра веревки могут пригодиться)

Оффлайн Monolit

  • Модератор
  • Полковник
  • *****
  • Сообщений: 2803
  • Карма: +189/-2
  • Награждается пользователь, проявляющий заботу о популярности и развитии форума Награждается пользователь, регулярно размещающий уникальные обзоры оружия За помощь в наведении порядка на форуме Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области огнестрельного оружия. За неизменно вежливое общение с собеседниками Награждается пользователь, за выдающиеся знания в области травматического оружия
    • Медали
  • Зброя: Ata Arms Venza 12к, Зауер С303(.300winmag), ПМ, Хатсан Ескорт 12к, АКМ, Savage 64 FV
  • Звідки: Карпати
Re: Какой нож выбрать для выживания
« Ответ #59 : Пятница, 29 Декабрь 2017, 21:03 »
...  пустотелую рукоять и туда крючков и лески рыболовной....обматывается паракордом..

Ответ #50  выше