Автор Тема: Стислий огляд чотирьох популярних стрілецьких стійок  (Прочитано 529 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Makarov_9mm

  • Старший Сержант
  • *
  • Сообщений: 160
  • Карма: +34/-0
    • Медали
  • Оружие: ПМР, Mossberg M500, Core LZR-P0001
  • Откуда: Киев, Украина
Суперечки про найкращу стрілецьку стійку, напевно, не вщухнуть ніколи. Варто розуміти, що якоїсь універсальної стійки на всі життєві випадки просто не існує. Але знання і вміння застосовувати кожну з них стануть хорошою перевагою перед потенційним ворогом.У цій статті ми розповімо про чотири популярні стрілецькі стійки – про їхні переваги та недоліки.
       
            Фронтальна стійка

Ця стійка, на відміну від стійки Вівера, про яку ми розповімо нижче, допомагає стрільцю використовувати переваги скелета, а не натяг протилежних м'язів.У цій стійці ноги стрільця розташовані на одному рівні і трохи ширше плечей. Одна з причин її популярності – у такому положенні тіло стрільця повернуто фронтальною стороною до загрози, що дуже важливо, якщо використовується бронежилет.

Також вона підходить для тих, у кого сильна рука права, а провідне око – ліве, і навпаки. Один з недоліків – у стрільця менше вертикальної стабілізації.

           Стійка Вівера

Цю стійку в 1950-х роках придумав заступник шерифа і професійний стрілець Джек Вівер. Ця стійка схожа на лівосторонню боксерську, коли тіло трохи нахиляється уперед. Нога зі сторони слабкої руки трохи зігнута в коліні, а друга – майже випрямлена.

Хват пістолета – класичний, сильна рука розташована високо на рукоятці, а слабка охоплює сильну. Сильна рука трохи зігнута в лікті, слабка – зігнута сильно, і її лікоть дивиться униз. Далі найскладніше – сильна рука має штовхати пістолет вперед, а слабка – назад, у напрямку до тіла. Такий протилежний рух м'язів допомагає стабілізувати пістолет і впорається із силою відбою.

З переваг – стрілець отримує стабільну платформу для пострілу, з недоліків – ця стійка неприродна, і її потрібно довго відпрацьовувати.Є також модифікована стійка Вівера, або стійка Чепмена, коли м'язи більш розслаблені: слабка нога стає ближче до тіла, а сильна рука – висувається вперед. Така стійка більше підходить для тих, у кого ведуче око – ліве і навпаки.

           Center Axis Relock

Цю стійку з тактичними елементами придумав поліцейський інструктор Пол Касл. Вона також схожа на боксерську стійку із виставленою вперед слабкою ногою.

У цій стійці сильна рука витягнута вперед наполовину, або на 2/3, а цілик – розташовується у 30-40 см від ока. Пістолет нахилено в сторону слабкої руки, що допомагає розташувати приціл навпроти лівого ока, і краще впоратися з відбоєм завдяки рівному зап'ястю.

Ця стійка допомагає швидше прицілюватися, адже приціл розташовано навпроти одного ока, і стрільцю не потрібно фокусувати обидва ока на прицілі і мішені.Кіану Рівз використовував цю стійку під час зйомок у фільмах «Джон Вік».


             Стійка «Ствол спрямовано в напрямку до мішені»

Зазвичай, всі починають з цієї стійки. Тут неважливо, чи стоять ваші ноги паралельно, чи одна з них виступає вперед. І не страшно, якщо руки формують не трикутник, а трапецію. Тут найголовніше – не відхилятися назад, а все інше набудеться з практикою.

У справжній сутичці ви будете думати не про ідеальну стійку, а про те, що потрібно просто вижити. Найкращої стійки не існує, але у кожної з них є свої переваги і недоліки. Наше завдання – вивчити їх усі та вибрати ту, яка підходить якнайкраще.


 


охота видео